Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Žena v kroji

A68/148

Vojtěch Pernica (1886-1977)

ŽENA V KROJI

1919
Olej na kartonu, 50x27 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vpravo dole "V. Pernica 19". Rámováno. Stav A.

Vojtěch Pernica – malíř v Lipově na Slovácku. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Hampeyse. Vytvářel převážně portréty a dekorační výzdoby architektury, stejně jako se věnoval zobrazení slováckého folkloru a krajiny.

Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Vydražená cena: 7 000 Kč