Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Město

A68/167

Jan Maria Najmr (1922-2003)

MĚSTO

Olej na plátně, 120x79,5 cm, sign. vpravo dole "NAJMR". Rámováno. Stav A/B.

Jan Maria Najmr - patřil ke generaci brněnských výtvarníků. Začínal s městskou tematikou. Významná část jeho tvorby vycházela z expresívních tendencí, vyhýbala se melancholii a nostalgii. Dominující byla často červenohnědá barevnost figurálních kompozic i krajinomaleb. Civilní malba, člověk a město, postavy ostře řezané v prolínajících se tvarech. Koncem 60. let 20. století přecházel k figurálním kompozicím.

Vyvolávací cena: 7 500 Kč
Vydražená cena: 7 500 Kč