A68/416
Bruno Riedel (1904-1975)
VÁZA S MILENCI
1952
Široká zvonovitá váza z bezbarvého silnostěnného skla, celoplošně zdobená pastózní malbou transparentními barevnými emaily s motivem mileneckého páru, kytaristy a ležící ženy, přetavováno skelným prachem.
V. 15 cm.
V malbě značeno a datováno: "Riedel 1952" a "4.X.1952".
Bruno Riedel - český sklářský výtvarník, narodil se v Kamenickém Šenově, vystudoval na tamní odborné sklářské škole malování skla a později ještě broušení a navrhování skla. Působil v různých firmách v Československu i Německu jako kreslič, návrhář užitkového skla, osvětlovacích těles, broušeného a malovaného skla. V letech 1945-1964 pracoval jako návrhář a vedoucí výtvarník, později jako malíř skla v podniku Lustry Kamenický Šenov. Po roce 1968 odešel do Německa, kde pracoval pro hessenskou firmu Palme-Walter.