Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Talíř s architektonickým motivem

A68/504

TALÍŘ S ARCHITEKTONICKÝM MOTIVEM

Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, 3. čtvrt. 18. stol.
Fajánsový talíř s lehce zvlněným okrajem, bělavá krakelovaná glazura, monochromní zeleně malovaný dekor ve stylu chinoiserií: v zrcadle architektonický motiv přístavu s figurální stafáží, podél okraje jednotlivé drobné kvítky a lístky. Ø 23 cm. Zn. černě „HH“ v ligatuře. Stav C. Srov. sbírky MG, inv. č. U 23074.