A68/505
MÍSA S ROUENSKÝM VZOREM
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
3. čtvrt. 18. stol.
Mělký fajánsový podnos nepravidelného rokokového tvaru se zvlněným okrajem, bělavá glazura, podél okraje zeleně malovaný tzv. "rouenský dekor" ze šrafovaných palmet, boltců a mřížek s manganovou obrysovou kresbou, v zrcadle motiv kytice; opatřeno drátěnou montáží k zavěšení.
27x21 cm.
Značeno zeleně "HP" v ligatuře.
Stav restaurováno.