Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Dvojice malovaných mís

A68/523

DVOJICE MALOVANÝCH MÍS

19. / 20. stol.
Kruhová mísa s reliéfně zvlněným obloučkovým okrajem, fajáns bíle glazovaná, celoplošně zdobená pásovou ornamentální malbou v tónech modré, zelené a žluté s tmavě hnědou obrysovou kresbou a centrálním motivem osmicípé hvězdy, opatřeno kovovou montáží k zavěšení, patrně Slovensko, Modra. - Plochá mísa na nízké nožce ve stylu italských majolik, fajáns bíle glazovaná, zdobená lineární modro-žlutou malbou s tmavě hnědými akcenty, s monogramem v zrcadle a florálními motivy na spodní straně. Ø 26 cm a 27,5 cm. Stav restaurováno.