Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Šálek s podšálkem

A68/546

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Francie, Paříž, P. L. Dagoty, a Švýcarsko, Zürich, 1. čtvrt. 19. stol.
Porcelánový, celoplošně zlacený šálek ve tvaru lastury, s uchem a bází v podobě červeného korálu. Spolu: oválná porcelánová miska (podšálek) s neglazovaným listovcovým pásem podél okraje, celoplošně zlacená. Restaurováno. Miska původně patří k empírovému šálku ve tvaru labutě, viz sbírky The Metropolitan Museum of Art, Accession Number 2006.583a, b (https://www.metmuseum.org/art/collection/search/232217?searchField=All&when=A.D.+1800-1900&where=Europe&what=Furniture&ft=*&offset=160&rpp=80&pos=163, vyhledáno 8.9.2020). V. šálku 5,5 cm, miska 15,5x12,5 cm. Značeno černě psaným "Dagoty a Paris" (šálek), modrá podglazurní značka "Z" a na podední trojí bronzově hnědé "AB". Stav B - C.

Vyvolávací cena: 2 000 Kč