Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Jídelní servis "Rothschild Bird"

A68/566

JÍDELNÍ SERVIS "ROTHSCHILD BIRD"

Maďarsko, Herend, 20. stol.
Jídelní souprava z bílého, reliéfně zdobeného a ručně malovaného porcelánu obsahuje oválný podnos 40x28 cm, 3 velké (Ø 28 cm), 8 plochých (Ø 26 cm), 6 hlubokých (Ø 24,5 cm), 9 dezertních (Ø 19 cm) a 3 jednotlivé (Ø 23 cm, 20,5 cm a 16 cm) talíře a 6 šálků s podšálky, tedy celkem 36 ks. Zvlněné okraje s jemným tordováním a pletivovou bordurou, pestře malovaný dekor "Rothschild pattern" s motivy ptáků a hmyzu, zlacené obruby. Modře tištěná nadglazurní značka "HEREND HVNGARY HANDPAINTED", vtlačené "HEREND" a čísla modelů, štětcové značky vzorů a dekoratérů. Stav A.