Hlavní stránka > Aukce > 70. Sbírka Alexandra Skalického a další vybraná díla českého výtvarného umění. > Paříž v noci

A70/071

František Tavík Šimon (1877-1942)

PAŘÍŽ V NOCI

Olej na plátně, 65x90 cm, zn. zezadu na plátně "F. T. Šimon". Významné dílo z období stráveného v Paříži, kde se umělec usadil po roce 1904 a pobýval zde trvale až do první světové války. Jeden z nejvýznamnějších českých grafiků první pol. 20. stol. se zde vyznává svým vyzrálým malířským rukopisem z okouzlení, jímž jej uchvátila noční Paříž. Rámováno. Zadní strana rámu opatřena dvěma štítky. Jeden utržený, málo čitelný "Praha Dejvice", druhý "kčj 193/2305/88 Moravská galerie v Brně, Husova 14".