Hlavní stránka > Aukce > 70. Sbírka Alexandra Skalického a další vybraná díla českého výtvarného umění. > Objekt

A70/149

Jindřiška Radová (1925-2021)

OBJEKT

70. léta 20. stol.
Porcelán litý do formy, modelovaný, glazovaný, 28,5x28,5 cm, mosazný podstavec, celk. v. 54,5 cm. Provenience: sbírka Alexandra Skalického.

Jindřiška Radová - česká keramička, studovala na ŠUŘ v Brně a v letech 1945-1950 na VŠUP v Praze u prof. A. Kybala. Spolupracovala s keramičkami v Tupesích a Kunštátě, později také s českými porcelánkami. Vytvářela rovněž plastiky, reliéfy a dekorativní keramiku. Inspirovala se přírodou, experimentovala i s textilními technikami. Účastnila se odborných keramických setkání v České republice (v Bechyni, Karlových Varech) i v zahraničí (v izraelském Einhodu). Vystavovala často společně se svým manželem Pravoslavem Radou. Její díla jsou zastoupena ve sbírkách UPM v Praze, MG v Brně, Mezinárodní galerii keramiky v Bechyni, Muzeu keramiky ve Faenze či v Muzeu Ariana v Ženevě.

Vyvolávací cena: 10 000 Kč
Vydražená cena: 21 000 Kč