Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Venkovský kovář

A71/054

Joseph Mallord William Turner (1775-1851)

Charles William Sharpe (1818-1899)

VENKOVSKÝ KOVÁŘ

Ocelorytina na papíru, 18,3x25,9 cm (26,8x37,7 cm). Značeno pod obrazem dole uprostřed tiskem: "C. W. Sharpe sculpt. / A Country Blacksmith / From the picture in the National Gallery / London, James S. Virtue", vlevo dole slepotiskové razítko "TH. GLADWELL LONDON" (Thomas Henry Gladwell, činný 1834 - 90. léta 19. stol., britský vydavatel, tiskař, rytec). Paspartováno. Drobná skvrna vpravo nahoře a vlevo dole.

William Turner - anglický romantický malíř - krajinář, považovaný za předchůdce impresionismu.

Charles William Sharpe - anglický rytec, narozený v Birminghamu jako syn rytce Williama Sharpea. Jeho sestry, Eliza a Louisa, byly akvarelistky. Sharpe pracoval v Islingtonu v Londýně, reprodukoval díla významných současníků, a to jak portréty, tak historické, žánrové či sentimentální náměty. V roce 1871 se přestěhoval do Burnhamu v Berkshire.