Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Abstraktní motiv

A71/062

Pravoslav Kotík (1889-1970)

ABSTRAKTNÍ MOTIV

1958
Akvarel (tuš?) na papíru adjustováno na kartonu, 18,8x27,7 cm, sign. a dat. vpravo dole "P. K. 58": Na rubu datace tužkou "III/58".

Pravoslav Kotík - český malíř a grafik. Studoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze u E. Dítěte a J. Schikanedera. V letech 1913 - 1939 působil jako učitel na středních školách. Kotík a sochař Karel Kotrba založili v roce 1925 skupinu Ho Ho Ko Ko, která byla dodatečně pojmenována Sociální skupina. V padesátých letech žil v izolaci, až do roku 1958 nesměl vystavovat.