A71/065
Jaroslav Šerých (1928-2014)
TANEČNICE
Litografie na papíru, 48,5x37,5 cm, čísl. a sign. tužkou dole "7/60, Příteli Mojmíru Hegerovi srdečně Jaroslav Šerých, Jaroslav Šerých 75". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Jaroslav Šerých studoval na pražské akademii u prof. Vladimíra Pukla a Vladimíra Silovského. Věnoval se grafice, kombinovaným technikám, dětské ilustraci, známé jsou jeho ilustrace k japonským pohádkám či Labutímu jezeru.