Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Bez názvu

A71/066

Jaroslav Kovář (1910-1996)

BEZ NÁZVU

1964
Barevný lept na papíru, 43x36 cm, číslováno vlevo dole pod tiskem tužkou "10/10", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "J. KOVÁŘ 64.".

Jaroslav Kovář - český grafik a malíř, narodil se v Brně. Studoval Akademii výtvarných umění, absolvoval roku 1949 u prof. V. Silovského. Působil v Praze, byl členem Svazu výtvarných umělců a Skupiny československých umělců - grafiků "Hollar". Vystavoval skupinově s Uměleckou besedou a Hollarem od roku 1948, samostatně pak od roku 1948, prezentoval svou tvorbu také na zahraničních přehlídkách (Moskva, Rumunsko, Bulharsko, Rakousko, Dánsko, Švédsko, Holandsko, Anglie, Německo).