Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Praha - Čertovka

A71/111

Jan Bedřich Minařík (1862-1937)

PRAHA - ČERTOVKA

Olej na plátně, 58,7x49 cm, sign. vpravo dole "JB Minařík". Rámováno, zaskleno. Stav A/B.

Jan Bedřich Minařík - po vyučení v oboru malba na porcelán studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, na Akademii v Praze, nejprve u Maxe Pirnera a v letech 1889–1896 v krajinářské speciálce Julia Mařáka, který dobře nasměroval svého žáka k malbě zátiší a architektur. Minařík vytvořil bezpočet realisticky pojatých pohledů do uliček, dvorků a tichých zákoutí staré Prahy. Početná kolekce jeho pražských motivů je ve sbírkách Muzea hlavního města Prahy. V roce 1925 namaloval také několik rozměrných pláten ze starých Pardubic. Zdroj: J. B. Minařík, autoři, Galerie Platýz: https://www.galerieplatyz.cz/autori/jan-b-minarik.