Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Bárky

A71/131

Josef Svoboda (1901-1945)

BÁRKY

Olej na plátně, 90x89,5 cm, sign. vpravo dole "Jos. Svoboda". Autorská adjustace v blondelovém rámu. Stav A. Získáno z pozůstalosti brněnského herce Mojmíra Hegera.

Josef Svoboda - rodák z Mariánských Lázní, působil v Praze v oboru krajinomalby. Studoval u malíře E. Čiháka, grafickým školením prošel u Alexandra de Piana. Podnikl studijní cesty po celém Středomoří, včetně severní Afriky. Mnohé jeho malby vznikly za návštěvy bretaňského pobřeží.