A71/145
František A. Jelínek (1890-1977)
SEDÍCÍ ŽENSKÝ AKT
Olej na překližce, 50,4x40 cm, sign. vpravo dole "F. A. Jelínek". Rámováno. Stav B.
František A. Jelínek – malíř, studoval na pražské akademii u B. Roubalíka, V. Bukovace a H. Schwaigera. V roce 1913 odjel na roční studijní pobyt do Itálie s podporou Hlávkovy nadace, poté pobýval v Bosně, Dalmácii a Černé Hoře.