Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Košíkář

A71/150

Bohumil Horyna (Berghauer) (1910-1972)

KOŠÍKÁŘ

Olej na plátně, 70x50 cm, sign. vpravo dole "B. Horník". Rámováno. Stav A. Autor Bohumil Horník, známý též jako Horyna, Berghauer. Předválečné obrazy jsou signované jménem B. Berghauer, po válce se nechal přejmenovat na Horynu. Signatura na tomto díle "B. Horník" je pseudonym, který používal, když maloval kvůli obživě.