A71/159
Mária Medvecká (1914-1987)
MILÁČIK
1969
Olej na plátně, 35,7x24,7 cm, sign. vpravo dole "M. Medvecká". Rámováno.
Sign. a zn. zezadu na rámu "M. Medvecká, miláčik".
Mária Medvecká - studovala u profesora Schurmanna na Oddělení kreslení a malování SVŠT v Bratislavě (1942-45), dále u profesora Andersena na Akademii výtvarných umění ve Vídni (1945-46) a u profesora Želibského na Akademii výtvarných umění v Praze (1946-47). Absolvovala v Bratislavě na VŠVU (1948). Byla členkou skupiny Život. Její dílo zpřístupněno v Tvrdošíne na Orave (1979). Samostatně vystavovala v Bratislavě (1948, 1979, Galéria hl. mesta Bratislavy), souborně v Národní galerii v Praze (1979). Literatura: Skrak, L.: Mária Medvecká. Bratislava 1977; Kotalík, J., Jankovský, M.: Mária Medvecká - súborné dielo. Katalóg NG Praha, 1979.