A71/161
Štefan Prukner (1931-2011)
INKIZITOR
1969
Olej na kartonu, 69,5 x 50 cm, sign. a dat. vpravo dole "Prukner 69". Na rubu: "Inkizitor - Len pravdu: Nič nie je pravda! Pravda je to čo nieje/ pravda je výmsel! Pravda je od vekov na veky nikdy inak. Pravda je nerozborná hromada nepravd kto verí ten sa zachráni" Priatel´ovi J. S. veneje I. V. 78 Š. Prukner. Rámováno.
Akademický malíř Štefan Prukner, vlastním jménem Štefan Bartůšek.