A71/303
DVA POHÁRY S VÍKEM A POHÁREK S ŘEZBOU
Čechy, okolo 1800 a 2. pol. 19. stol. a Itálie, Benátky, 18. stol.
Pohár barokizujícího tvaru z bezbarvého skla, foukaný do formy a broušený, zvonovitá kupa na balustrové fasetované nožce se zatavenou zlatou nití a ploché patce, klenuté víko s plochým sedmihranným úchytem, zdobeno zlacenou řezbou kvítků na plášti a patce a věncem z lístků a zlacenými detaily na víku.
Zvonovitá číše na nízké patce ve tvaru květu a s obdobně formovaným víkem završeným jehlancovým úchytem, masivní bezbarvé sklo, broušené, reliéfně fasetované do devítistěnu, hladké odsazené hrdlo.
Kónický pohárek na víno z tenkostěnného čirého skla, foukaný do formy pětilistého průřezu, na nízké tordované nožce se zataveným rubínovo-zlatým vláknem a na široké ploché patce, kupa i patka zdobeny matnou řezbou florálních motivů.
V. poháru 17,5 cm, celková v. 22 cm, v. 19,5 cm, v. 14,5 cm.
Značeno černě psanými inventárními čísly.
Stav A-C.
Prasklina na pohárku.