A71/337
FLAKON A NÁSTOLEC
Čechy, Kamenický Šenov, Conrath & Liebsch, okolo 1916, a sklářská škola K. u. K. Fachschule Steinschönau, 2. desetiletí 20. stol.
Flakon se zátkou z bezbarvého skla, foukaný do formy a broušený, plášť hranovaný do deseti obloukovitě ukončených faset, pod hrdlem ornamentální pás s lístky, malovaný švarclotem na matované půdě se zlacenými detaily a kvítky provedenými transparentním barevným emailem.
Miska ve tvaru loďky na vyšší noze kosočtvercového půdorysu, bezbarvé sklo zdobené brusy a dekorativní malbou švarclotem a transparentními barevnými emaily: dva medailony s dívčím aktem, květinami a motýlem a okolo stylizovanou florální ornamentikou, zlacené obruby.
V. 18 cm; v. 13,5 cm, d. 17 cm, š. 9,5 cm.
Stav A-B.