Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dvojice korbelů s cínovým víkem

A71/407

DVOJICE KORBELŮ S CÍNOVÝM VÍKEM

Německo, Durynsko, Dorotheenthal, 1733, a patrně Erfurt, 2. pol. 18. stol.
Cylindrický džbán na pivo s uchem a horním okrajem opatřeným cínovou montáží se zoubkovaným okrajem a víkem s vloženou medailí ke korunovaci Leopolda II. (1790, návrh Johann Christian Reich) a kulovitou palečnicí, fajáns, červenavý střep, bíle glazováno, zdobeno malbou vysokožárnými barvami: centrální kartuší s motivem květinového koše v kobaltových tónech s černými konturami, ostatek plochy manganově mramorovaný. Lit.: J. G. T. Graesse, Porzellan und Fayence, Klinkhardt & Biermann 1963, S. 132, č. 7 a 8. Cylindrický džbán na pivo s uchem a horním okrajem opatřeným cínovou montáží s víkem s kulovitou palečnicí, fajáns, červenavý střep, bíle glazováno, zdobeno malbou vysokožárnými barvami s motivem vodního ptáka v centrální ozdobné kartuši, ostatek plochy manganově mramorovaný. Na víku ryté iniciály „A. S.“. V. 23,5 cm a 24 cm. Víko značeno rytým monogramem „M. H.“, torzem cínařské značky "...ICH", na podední štětcová značka „RL“ a č. „16“. Stav restaurováno. Druhý korbel: stav C. Praskliny v glazuře, malba místy oloupaná.