A71/447
Šárka Radová (1949)
OBJEKT
1977
Keramika glazovaná, barevně malovaná, v. 34 cm. Sign. a dat. na podložce: "Š. RADOVÁ 77".
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Šárka Radová - přední česká keramička ze slavného rodu Radů. Žije a pracuje v Praze. Vystudovala v letech 1967-1973 VŠUP, obor keramiky u prof. O. Eckerta. Je členkou Umělecké besedy, Sdružení výtvarných umělců keramiků a skupiny ART.I.UM. Jejím pracovním materiálem je převážně porcelán, ale i jiné keramické hmoty, papírová hmota a další doplňkové materiály. Vytváří plastiky a reliéfy, samostatné, ale i do architektury. Jejím základním tématem je člověk a lidé obecně, okouzlení tvarem těla a pohybem. Charakteristickým znakem její tvorby je grotesknost se společensko-kritickým obsahem.