A71/448
Šárka Radová (1949)
MÁME SE RÁDI
1978
Červenice, glazura, barva na glazuru, v. 23 cm. Sign. a dat. "Š. RADOVÁ 78".
Publ.: Šárka Radová - Vendula Fremlová, Čtyři generace Radů, Železný Brod 2021, s. 161. Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Šárka Radová - přední česká keramička ze slavného rodu Radů. Žije a pracuje v Praze. Vystudovala v letech 1967-1973 VŠUP, obor keramiky u prof. O. Eckerta. Je členkou Umělecké besedy, Sdružení výtvarných umělců keramiků a skupiny ART.I.UM. Jejím pracovním materiálem je převážně porcelán, ale i jiné keramické hmoty, papírová hmota a další doplňkové materiály. Vytváří plastiky a reliéfy, samostatné, ale i do architektury. Jejím základním tématem je člověk a lidé obecně, okouzlení tvarem těla a pohybem. Charakteristickým znakem její tvorby je grotesknost se společensko-kritickým obsahem.