A71/454
DEJEUNER "FAUX BOIS"
Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur,
posl. čtvrt. 18. - zač. 19. stol.
Sedmidílná nápojová sada v klasicistním tvarosloví obsahuje dvojici zvonovitých šálků s dvojitými propletenými uchy a hlubšími podšálky, dvě konvice cylindrického tvaru s převýšenými uchy, z toho jedna na třech nožkách, stejně jako cukřenka, dále čtyřboká dóza na čaj a obdélný podnos s prolamovaným okrajem. Porcelán, malováno ve stylu “Trompe-l’Oeil”, tzv. dekorem "faux bois", imitujícím grafické veduty na "dřevěném" podkladu, zlaceno.
V. šálku 5,5 cm, Ø podšálku 13,5 cm, v. konvic 14 cm a 15 cm, 11 cm cukřenka, 11,5 cm dóza, podnos 41x34x5,5 cm.
Modré podglazurní značky "Bindenschild", vtlačené číslice, štětcové značky.
Stav restaurováno.