Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Čajová konvice a mléčenka

A71/455

ČAJOVÁ KONVICE A MLÉČENKA

Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur, 1830 a 2. pol. 18. stol.
Konvice z bílého porcelánu malovaná růžovofialovým fondem stojí na profilované kruhové podstavě, je opatřena krátkou rovnou hubicí, páskovým uchem a odnímatelným víkem s plastickou úchytkou. Na výduti je zdobena pásem se zlacenými motivy listů s plody a úponky vinného keře a obilnými klasy, doplněna zlacenými konturami. Spolu: konvička na mléko, bílý porcelán, na protilehlých stranách purpurové grisaillové výjevy rodiny v parku, zlacené obruby a štafáž. V. 21 cm a 8 cm. Zn. štítem vtlačeně pod glazurou, trojmístným letopočtem „830“, č. "59", "D" a dalšími značkami. Mléčenka zn. modře štítem a štětcem "S/22". Stav C. Restaurovaný okraj konvice. Otlučená hubička mléčenky.