Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Šálek s chinoiserií

A71/460

ŠÁLEK S CHINOISERIÍ

Německo, Míšeň, Königlich Sächsische Porzellan-Manufaktur, ca 2. třetina 19. stol.
Širší zvonovitý šálek na nízké patce, s ostroúhle zalomeným převýšeným uchem a hlubším podšálkem, porcelán s reliéfním dekorem okrajů, pestře malováno průběžným pásem s figurkami Číňanů v zahradě, zlacená štafáž. V. šálku 6,5 cm, Ø podšálku 15 cm. Modré podglazurní "Schwertermarken", zelená štětcová značka malíře "31.". Stav restaurováno. Okraj šálku drobně restaurován.