Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Trojice šálků s podšálky

A71/461

TROJICE ŠÁLKŮ S PODŠÁLKY

Německo, Míšeň, Königlich Sächsische / Staatliche Porzellan-Manufaktur, 2. čtvrt. 19. a 20. stol.
Široký zvonovitý šálek s podšálkem a talířkem, porcelán s reliéfním listovým dekorem, zdobený tyrkysovým fondem a bohatým zlacením v kombinaci mat – lesk. Dva šálky s podšálky s celoplošným reliéfním dekorem podle vzorů francouzského lisovaného skla (Baccarat) z doby okolo r. 1840, zlacená štafáž, popř. barevné akcenty. Srov.: https://www.pressglas-korrespondenz.de/aktuelles/pdf/pk-2015-1w-stopfer-meissen-pressglas-2014.pdf V. šálků 7 cm, 8,5 cm a 6 cm. Modré podglazurní "Schwertermarken" Stav A-B.