A71/460
ŠÁLEK S CHINOISERIÍ
Německo, Míšeň, Königlich Sächsische Porzellan-Manufaktur,
ca 2. třetina 19. stol.
Širší zvonovitý šálek na nízké patce, s ostroúhle zalomeným převýšeným uchem a hlubším podšálkem, porcelán s reliéfním dekorem okrajů, pestře malováno průběžným pásem s figurkami Číňanů v zahradě, zlacená štafáž.
V. šálku 6,5 cm, Ø podšálku 15 cm.
Modré podglazurní "Schwertermarken", zelená štětcová značka malíře "31.".
Stav restaurováno.
Okraj šálku drobně restaurován.