Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Čajový servis

A71/476

ČAJOVÝ SERVIS

Čechy, Horní Slavkov, Lippert & Haas, 2. čtvrt. 19. stol.
Šestiosobní čajová souprava v druhorokokovém tvarosloví obsahuje konvici, mléčenku, cukřenku a 6 šálků s podšálky. Porcelán na polevě malovaný rozmanitými kyticemi pestrých květů s dominantní plnokvětou růží, vysoce dekorativní celek doplňuje bohatá florální zlacená štafáž. V. konvice 18,5 cm, mléčenka 16 cm, cukřenka 13,5 cm, šálky 6 cm, Ø podšálků 16,7 cm. Vtlačené značky "S" s číslicemi. Stav A-B. Vlasová prasklina na okraji konvice pod uchem.