A71/476
ČAJOVÝ SERVIS
Čechy, Horní Slavkov, Lippert & Haas,
2. čtvrt. 19. stol.
Šestiosobní čajová souprava v druhorokokovém tvarosloví obsahuje konvici, mléčenku, cukřenku a 6 šálků s podšálky. Porcelán na polevě malovaný rozmanitými kyticemi pestrých květů s dominantní plnokvětou růží, vysoce dekorativní celek doplňuje bohatá florální zlacená štafáž.
V. konvice 18,5 cm, mléčenka 16 cm, cukřenka 13,5 cm, šálky 6 cm, Ø podšálků 16,7 cm.
Vtlačené značky "S" s číslicemi.
Stav A-B.
Vlasová prasklina na okraji konvice pod uchem.