A71/475
ŠÁLEK A SADA TALÍŘKŮ
Čechy, Horní Slavkov, Lippert & Haas a Dalovice, Franz Urfus, 2. třetina 19. stol.
Zvonovitý šálek čtvercového půdorysu, na čtyřech drobných nožkách, vertikálně žebrovaný, s nárožním uchem a hlubším podšálkem, bílý porcelán, malovaný na polevě v jemných pastelových tónech růžové, žluté a modré se zlacením: ornamentální motivy a drobné růžové kvítky.
Čtveřice porcelánových dezertních talířků, v zrcadle zdobených pestrou nadpolevní květinovou malbou, na okraji bohatá zlacená štafáž s florálními girlandami a ornamenty.
V. šálku 7,5 cm, Ø podšálku a talířků 16 cm.
Vtlačené zn. "F.U." a č. "22", vtlačené "S" a červeně psané "D:802".
Stav A-B.