A71/478
DVOJICE MÍS
Čechy, Praha (Smíchov), K. k. priv. Porzellan- u. Steingutfabrik von Kriegel & Co. a Dalovice, Wolfgang Julius Freiherr von Schönau, Steingut- und Porzellanfabrik, 2. čtvrt. 19. stol.
Dvě oválné porcelánové mísy ve stylu druhého rokoka, resp. biedermeieru, s prolamovanými okraji (úchyty), obě v zrcadle zdobeny květinovými motivy, v jednom případě provedenými kvalitní pestrobarevnou malbou druhově rozmanité kytice, ve druhém pak kombinací malby a obtiskových motivů planých růží, celek v obou případech dotváří bohatá zlacená štafáž.
35x23x6 cm a 35,5x21x6 cm.
Vtlačené značky "P" a "D", v 2. příp. také vtlačené číslice a štětcová zn.