A71/479
PÁROVÉ VÁZY
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Dvojice porcelánových váz ve stylu druhého rokoka, srdčitý tvar na vyšší patce a podstavě o šesti nožkách, rozšířené čtyřlisté hrdlo je po stranách spojeno s dvojicí akantových uch, zdobeno kobaltově modrým fondem, v kartuších na protilehlých stranách těla vázy vždy na glazuře pestře malovaná kytice a z druhé strany galantní scéna, dekorativnost celku korunuje bohatá zlacená štafáž
V. 41 cm.
Stav A-B.
U jednoho kusu lehce poškozeno v místě napojení těla vázy na patku, oba kusy mají drobnou prasklinu na patce.