Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Stolní hodiny

A71/481

STOLNÍ HODINY

Čechy, Dubí u Teplic, B. Bloch, 20. léta 20. stol.
Stolní hodiny v dekorativní porcelánové skříni, celoplošně zdobené kobaltovým fondem, barevně tištěnými motivy, listry a zlacením. Metalický ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny a opatřen dvojicí modřených ruček. V. 26 cm. Modře tištěná nadglazurní značka včelího úlu, štětcová zn. 7783/2975, stroj značen výrobcem (Aktiengesellschaft für Uhrenfabrikation Lenzkirch). Stav B. Vlasové praskliny v oblasti soklu, nefunkční, včetně klíče.