A71/482
Jaroslav Ježek (1923-2002)
TŘÍRAMENNÝ SVÍCEN
Čechy, Lesov u Karlových Varů, 60. léta 20. stol.
Svícen pro tři svíčky v tvarosloví bruselského stylu, bílý porcelán, dřík s reliéfním geometrickým dekorem, patka a horní část s rameny zlacena.
V. 29 cm.
Zlatě tištěná nadglazurní značka vývojového závodu „L Karlovarský porcelán Made in Czechoslovakia 3".
Jaroslav Ježek - keramik, studoval na PedF UK v Praze u M. Salcmana, C. Boudy a K. Lidického. Roku 1949 nastoupil jako návrhář Thunské porcelánky v Klášterci nad Ohří, mezi lety 1956–1986 působil jako vedoucí výtvarník Vývojového závodu Lesov. Jeho užitá i volná keramika získala řadu domácích i mezinárodních ocenění, mj. Zlatou medaili na Expo `58 v Bruselu.