A71/485
ČAJOVÝ SERVIS
Čechy, Karlovy Vary, Friedrich Simon,
1. třetina 20. stol.
Šestiosobní čajová souprava obsahuje konvici, mléčenku, cukřenku a 6 šálků s podšálky. Bílý porcelán, zdobeno fialovým fondem a zlacenou štafáží.
V. 16 cm (konvice), 12 cm (mléčenka), 11,5 cm (cukřenka), 5 cm (šálek), Ø 15 cm (podšálek).
Černo-zlatá tištěná nadglazurní značka "FSC Manufacture of fine handiwork Made in Carlsbad", zlatě tištěné "Handmalerei", modře tištěný štít, vtlačené číslice.