A71/486
ČAJOVÝ SERVIS
Japonsko, zač. 20. stol.
Souprava z tenkostěnného bílého porcelánu obsahuje konvici, cukřenku, mléčenku, 5 šálků s podšálky a 8 dezertních talířků. Zdobeno malbou na polevě: červeným fondem s kontrastní černou konturou, barevnou malbou s motivy květů a motýlů, zlacená štafáž.
V. 16,5 cm (konvice), 13 cm cukřenka, 11,5 cm mléčenka, 5 cm šálky, Ø 14 cm podšálky, Ø 18,5 cm talířky.
Zn. červeně tištěnou značkou na podední.
Stav A-B.