A71/491
DVOJICE GALANTNÍCH SCÉN
Čechy, Praha-Smíchov, Aktiengesellschaft zum Fortbetriebe der Porzellan- u. Thonwaarenfabrik des Kriegel & Comp. an Smichow,
2. pol. 19. stol.
Rokokový pár v karnevalových kostýmech, dáma sedící u stolku, s mopslíkem na klíně, se obrací ke kavalírovi, jenž se k ní dvorně sklání a bere ji za ruku. Porcelán s četnými plastickými detaily, zdobený pestrou malbou v pastelových tónech, tónované inkarnáty, zlacené detaily, nízký nepravidelný sokl imituje přírodní terén s trávou a květy. Dvě provedení téhož modelu s rozdílným malovaným dekorem.
V. 17,5 cm.
Vtlačené značky "Prag" a štětcová "II".
Zboží lehce horší kvality z výroby - drobné praskliny, úlomky, hrubší povrch.