Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dvojice galantních scén

A71/491

DVOJICE GALANTNÍCH SCÉN

Čechy, Praha-Smíchov, Aktiengesellschaft zum Fortbetriebe der Porzellan- u. Thonwaarenfabrik des Kriegel & Comp. an Smichow, 2. pol. 19. stol.
Rokokový pár v karnevalových kostýmech, dáma sedící u stolku, s mopslíkem na klíně, se obrací ke kavalírovi, jenž se k ní dvorně sklání a bere ji za ruku. Porcelán s četnými plastickými detaily, zdobený pestrou malbou v pastelových tónech, tónované inkarnáty, zlacené detaily, nízký nepravidelný sokl imituje přírodní terén s trávou a květy. Dvě provedení téhož modelu s rozdílným malovaným dekorem. V. 17,5 cm. Vtlačené značky "Prag" a štětcová "II". Stav B. Zboží lehce horší kvality z výroby - drobné praskliny, úlomky, hrubší povrch.