Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Čtveřice zvířecích plastik

A71/502

ČTVEŘICE ZVÍŘECÍCH PLASTIK

Německo, 20. - 30. léta 20. stol.
Papoušek sedící na vysokém osmibokém zvonovitém soklu, bílý porcelán, návrh Dorothea Moldenhauer 1919, zeleně tištěná značka "Rosenthal Bavaria D.R.P.a.", vtlačené č. modelu "22 a" a "K", nálepka "STERN" ve zlaté barvě, v. vč. soklu 25 cm. Soví pár na zvonku, bílý porcelán, zlacená štafáž, celk. v. 13,5 cm, vtlač. signatura návrháře "K. HIMMELSTOSS", zeleně tištěná značka "Rosenthal SELB-BAVARIA". Hlemýžď na nízkém obdélném soklu, porcelán malovaný v hnědých tónech pod glazurou, 9x4,5x5 cm, vtlač. signatura návrháře "A. Caasmann.", zeleně tištěná značka "Rosenthal SELB BAVARIA" a "K.", vtlač. č. modelu "K. 646" a "19". Drobně restaurované tykadlo. Sedící papoušek v artdecové stylizaci, na nízkém šestibokém soklu, celk. v. 7 cm, porcelán malovaný v modrých a zelených tónech, zlacená štafáž, modře tištěná podglazurní značka "YV Mueller & Co", Volkstedt, vtlač. č. "3366" a "8". Stav A-B.