Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Zlaté kapesní hodinky

A71/706

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY

Švýcarsko (?), okolo 1900
Zlaté tříplášťové kapesní hodinky, vnější plášť bohatě zdoben gravírovanými florálními ornamenty a kartušemi, bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek s kotvovým krokem, na vnitřní straně pláště značeno 14726, R-U puncovní značky pro cizí zboží Z-29, Ø 5 cm. V etuji s etiketou "Závod hodinářský a zlatnický Inocenc Koš Olomouc Masarykovo nám.", opatřeno záruční známkou hodináře Josefa Nárožného v Prostějově. Stav A. Funkční.