A71/705
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY
Švýcarsko,
okolo 1900
Zlaté tříplášťové kapesní hodinky (vnitřní plášť - obecný kov), vnější plášť zdoben gravírovanými florálními ornamenty a kartuší, béžový emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek s kotvovým krokem, na vnitřní straně pláště značeno "ANCRE 15 RUBIS LIGNE DROITE - LEVEES VISIBLES / DOUBLE PLATEAU SPIRAL BREGUET", č. 4934 52, ryzostní č. "14 K", švýcarská puncovní značka "veverka", R-U punc. zn. pro cizí zboží Z-29, Ø 5 cm, v etuji.
Funkční, jdoucí.