A71/741
PIETA
Čechy,
1. třetina 18. stol.
Vrcholně barokní dřevořezba komorního formátu, původní polychromie, v. 44 cm. Poloklečící, expresivně pojatá Maria drží mrtvé Kristovo tělo v diagonální kompozici a esovitém prohnutí, opřené o její pravé koleno. Asymetrický podstavec imituje přírodní terén.
Stav restaurováno.
Fragmentární dochování (chybí pravá paže Krista nad loktem).
Provenience: sbírka A. Skalického, Náchod (zakoupeno v prodejně starožitností v Liberci ca 1965).
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.