A71/742
IMMACULATA
Čechy,
pol. 18. stol.
Zlidovělá řezbářská práce komorního formátu představuje Pannu Marii stojící na zeměkouli obtočené hadem, s rukama sepjatýma v gestu modlitby, hlavou mírně pozdviženou a dekorativně vlajícími cípy šatu. Štíhlá figura protáhlých proporcí je umístěna na ozdobném volutovém podstavci rokokových forem a spolu s ním celoplošně zlacena - kromě takřka ploché, schematicky podané zadní strany. Dřevo, celk. v. vč. soklu 35 cm.
Stav odpovídající stáří.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2019.