A71/743
SV. JAN NEPOMUCKÝ
Čechy,
19. stol.
Dřevořezba komorního formátu představuje stojícího světce v kanovnickém rouchu, s biretem na hlavě, otočené doprava ke kříži, který přidržuje pravou rukou na hrudi, v levé držel původně zřejmě palmovou ratolest, pohledová strana celoplošně zlacená. Vyšší podstavec s lehce projmutými stěnami je opatřen monochromním šedavým nátěrem a na přední straně nese reliéfně provedený a zlacený symbol světcova jazyka. Zadní strana plastiky (a podstavce) je téměř plochá, pojednaná schematičtěji a opatřená monochromním okrovým nátěrem. Celk. v. vč. soklu 22 cm.
Lepená levá ruka, místy drobné oděrky, krakely.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.