Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Alegorie

A71/758

Karl Korschann (1872-1943)

ALEGORIE

Morava, Brno, 30. léta 20. stol.
Kruhový prolamovaný reliéf alegorického významu patrně ve smyslu mládí vychází ve své modelaci ještě ze secesního dekorativismu, celkové vyznění však již patří spíše artdecové estetice. Dívčí akt s ratolestí a jehnětem, při spodním okraji značeno „K. KORSCHANN“. Bronz, Ø 28,5 cm, adjustováno na dřevěném podstavci. Stav A.