Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Soubor 11 svazků edice Symposion

A72/107

Různí autoři

SOUBOR 11 SVAZKŮ EDICE SYMPOSION

1929-1938
Vel. 8°, 19x12,5 cm. Pevné nakladatelské kožené vazby se zlacenými dekory a hřbetními štítky (různé barvy). Vydával Rudolf Škeřík v Praze v rámci edice Symposion. Vše přednostní vydání na domácím simili japanu. Vázáno bez obálek. V. Woolfová: Orlando. 263 čísl. s., česky, přel. S. Jílovská. Typogr. úpr., il. a vazba F. Muzika. Vyd. r. 1929 jako 40. sv. Celk. nákl. 400 výtisků. Tento výtisk má č. 41. Lama Yongden a A. David-Neel: Mipam, lama s Paterou Moudrostí. 353 čísl. s., česky, z fr. přel. J. Heyduk. Úprava vazby, titul. listu a ilustrací v textu podle číns. dřevorytů. Vyd. r. 1937 jako 96. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tento výtisk má č. 28. H. de Montherlant: Dívky. I. a II. sv. 261 a 231 čísl. s., česky, z fr. přel. J. Heyduk. Úprava, vazby a 8 pův. mědirytin od V. Maška (4 v každém sv., 1. z nich vždy jako frontispice). Vyd. r. 1937 jako 98. a 103. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tyto výtisky mají č. 19 a 44. C. F. Ramuz: Děs na hoře. 185 čísl. s., česky, z fr. přel. L. Faltová. Vazbu navrhl K. Svolinský. 4 kresby (repr. hlubotiskem) a obálka A. Procházka. Vyd. r. 1937 jako 99. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tento výtisk má č. 27. B. Brentano: Osudové rozcestí. 396 čísl. s., česky, přel. P. Levit. Rytina vazby a úprava obálky dle litografie H. Daumiera. Frontispice: hlubotiskem reprod. tuš. kresba A. Procházky. Vyd. r. 1937 jako 100. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tento výtisk má č. 3. F. Timmermans: Selský žalm. 257 čísl. s., česky, přel. R. J. Vonka. Úprava, vazba a 6 dřevorytů K. Svolinský. Vyd. r. 1938 jako 106. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tento výtisk má č. 53. I. Stone: Žízeň po životě. 453 čísl. s., česky, z angl. přel. I. Jelínek. Vazbu navrhl K. Svolinský. 16 celostr. hlubotisk. reprodukcí van Goghových obrazů. Vyd. r. 1938 jako 107. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tento výtisk má č. 23. Džung Kue aneb vítěz nad Ďábly. 176 čísl. s., česky, přel. P. Levit. Úprava, obálka a vazba dle číns. originálů. Vyd. r. 1938 jako 108. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tento výtisk má č. 44. H. Carossa: Lékař Gion. 277 čísl. s., česky, přel. B. Chudoba. Úprava titul. listu a vazby V. Mašek. Obálku s použitím kresby O. Redona navrhl J. Konečný. Vyd. r. 1938 jako 109. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tento výtisk má č. 46. J. Giono: Sen a skutečnost. 254 čísl. s., česky, přel. J. Heyduk. Titul. list (frontispice), il. a vazba J. Konůpek. Obálka K. Janáček dle kresby R. Meada. Vyd. r. 1938 jako 111. sv. Celk. nákl. 200 výtisků. Tento výtisk má č. 41. Převážně výborný stav, některé hřbety vybledlé, vazby lehce odřené. Na předních přídeštích všech svazků ex libris. Provenience: z pozůstalosti Jaroslava Podroužka