Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Soubor 18 svazků edice Symposion

A72/108

Různí autoři

Toyen (1902-1980)

SOUBOR 18 SVAZKŮ EDICE SYMPOSION

1930-1938
18 svazků z edice Symposion v úpravě (frontispisy, tit. listy, obálky, ilustrace, vazby) Toyen. Vel. 8°, 19x12,5 cm. Pevné nakladatelské kožené vazby se zlacenými dekory a hřbetními štítky (různé barvy). Vydával Rudolf Škeřík v Praze v rámci edice Symposion. Vše přednostní vydání na domácím simili japanu. Vázáno bez obálek. J. Wassermann: Kryštof Kolumbus. 227 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1930 jako 44. sv. Celk. nákl. 400 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 67. J. Delteil: Don Juan. 160 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1931 jako 51. sv. Celk. nákl. 400 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 32. A. A. Kuhnert: Paganini. 253 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1931 jako 57. sv. Celk. nákl. 400 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 17. P. Rival: César Borgia. 250 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1932 jako 58. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 38. J. Giono: Hlasy země. 202 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1933 jako 60. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 46. Obsahuje dvoubarevnou litografii. O. Wöhrle: Baldamus. 347 čísl. s., česky, přel. V. Nechleba. Vyd. r. 1933 jako 63. sv. Celk. nákl. 300 výtisků. Tento výtisk má č. 45. W. L. Comfort a Zamin Ki Dost: Zvířata a lidé v džungli. 271 čísl. s., česky, přel. Z. Vančura. Vyd. r. 1933 jako 64. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 41. C. Houghton: Helenina záhada. 273 čísl. s., česky, přel. Z. Vančura. Vyd. r. 1933 jako 67. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 32. A. Moravia: Lhostejní. 301 čísl. s., česky, přel. A. Felix. Vyd. r. 1933 jako 70. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 14. J. Giraudoux: Dobrodružství touhy. 201 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1934 jako 80. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 5. M. O’Sullivan: Dvacet let se roste. 341 čísl. s., česky, přel. V. Vendyš. Vyd. r. 1934 jako 82. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 62. J. Laforgue: Legendární morality. 262 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1934 jako 83. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 62. J. Giono: Země zpívá. 395 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1934 jako 84. sv. Celk. nákl. 300 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 62. R. Güiraldes: Žhavá země. 244 čísl. s., česky, přel. Z. Šmíd. Vyd. r. 1936 jako 86. sv. Celk. nákl. 250 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 10. J. Giono: Kéž tonu v radosti. 372 čísl. s., česky, přel. J. Zaorálek. Vyd. r. 1936 jako 89. sv. Celk. nákl. 250 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 26. G. Bernanos: Zločin. 267 čísl. s., česky, přel. J. Čep. Vyd. r. 1937 jako 95. sv. Celk. nákl. 200 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 11. L. Frank: Milenci ve snách. 243 čísl. s., česky, přel. L. Faltová. Vyd. r. 1937 jako 97. sv. Celk. nákl. 200 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 23. O. Duun: Bůh se usmívá. 222 čísl. s., česky, přel. M. Lesná-Krausová. Vyd. r. 1938 jako 105. sv. Celk. nákl. 200 čísl. výtisků. Tento výtisk má č. 49. Převážně velmi dobrý stav, některé vazby lehce odřené, drobné skvrny na několika listech. Na předních přídeštích všech svazků ex libris. Provenience: z pozůstalosti Jaroslava Podroužka