Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Pocta Kamilu Lhotákovi ze sbírky Atomový pléd

A72/186

Karel Sýs (1946)

Kamil Lhoták (1912-1990)

POCTA KAMILU LHOTÁKOVI ZE SBÍRKY ATOMOVÝ PLÉD

1987
Vel. 12°, 15x17,5 cm. Nestránkováno, česky. Volné archy v papírové obálce. Titulní strana tištěna v černé barvě, frontispice: vpravo dole tužkou signovaná suchá jehla Kamila Lhotáka, dalších 5 v textu a 1 reprodukce kresby na konci. Grafické listy vytiskl Jan Mauler z původních desek vytvořených K. Lhotákem v 50. letech 20. stol. Tyto nebyly, kromě zkušebních obtahů, do té doby tištěny. Vydal Jm KV Svazu českých výtvarných umělců v Brně k 75. narozeninám K. Lhotáka, Edice 33. Připravil, úpravu navrhl a editorsky zajistil František Janás. Celkový náklad 40 výtisků na ručním papíru z Velkých Losin, všechny výtisky jsou číslovány, podepsány autorem a editorem (v tiráži), některé též výtvarníkem. Tento exemplář nese číslo 8. Perfektní stav, pouze nepatrně ušpiněná obálka.