Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Trojice bibliofilií

A72/191

Různí autoři

TROJICE BIBLIOFILIÍ

1980, 1992
Edgar Allan Poe: Havran. Vel. 4°, 29,3x21 cm. Nestránkováno, česky, přeložil Vítězslav Nezval. Volné archy na ručním papíře. Titulní strana tištěna v černé barvě. Obsahuje ilustraci (originální signovanou kombinovanou techniku) Otakara Longhina. Rok vydání neuveden. Celkový náklad 10 číslovaných výtisků. Tento exemplář nese číslo 1/10. Josef Hrubý: Oči oči / Gli occhi gli occhi. Vel. 4°, 28x16 cm. Nestránkováno, česky, italsky, do italštiny přeložili Vlasta Kalinová a Carmelo Cicero. Volné archy v papírové obálce se zlatě tištěnými iniciálami autorů. Titulní strana tištěna v černé barvě. Obsahuje 3 signované a datované (1991) barevné kombinované techniky Jiřího Brázdy (první z nich je frontispice). V Edici 33 vydal v Plzni, Praze a Brně roku 1992 František Janás. Celkový náklad 80 výtisků. Tento exemplář nese číslo 13/80. V tiráži tužkou signováno autorem a vydavatelem. Malíři Vladimíru Komárkovi. Soubor básní a dopisů věnovaných V. K. Vel. 4°, 30x14 cm. 14 číslovaných s. (tištěno jednostranně), česky. Básně např. od J. Seiferta, L. Kundery, K. Sýse, J. Žáčka či J. Voskovce. Obsahuje 10 signovaných dřevorytů Vladimíra Komárka. Grafická úprava Karel a Jan Martincovi. Vydáno v roce 1980 jako neprodejný tisk. Tento exemplář nese číslo 38. Všechny tři bibliofilie jsou ve výborném stavu, pouze druhá z nich má na okrajích lehce zažloutlou obálku.